Недовірливий погляд. Чорні сумні очі дивляться з-за ґрат. Сусідам пощастило більше - у більшості з них є шанс бути прилаштованими. У неї шансів мало - вона в очікуванні потомства. Її знайшли в лісі, в декількох кілометрах від міста. Незважаючи на оголошення, за нею ніхто не прийшов ...
Їй 3 роки і тільки недавно їй дали кличку Пріма. Таке ім'я їй дали доглядачі з притулку для тварин «Kundelek» у Жешуві (Підкарпатське воєводство Польщі).
Маленька чорна собачка поступово звикає до них, але, як і більшість собак, які тут живуть, вона не може звикнути до ґрат і бетону. У більшості випадків вони потрапили сюди із затишних будинків і квартир, де були скляні вікна, балкони та килими.
Члени Товариства захисту тварин Жешува хочуть створити схожі умови. - Ці тварини не дикі, вони вирощені людиною. У притулок вони потрапляють з різних причин - заблукали, загубилися або були кинуті своїми господарями. Тому, якщо така собака буде тут утримуватись в домашніх умовах, вона набуде домашні звички, буде прагнути до контакту з людьми і захоче, щоб вони стали її господарями. І людина з більшою охотою візьме таку собаку. Ніхто не хоче брати з притулку важкого вихованця, - пояснює голова товариства Галина Дервіш. Завдяки фінансовій підтримці Європейського союзу, в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» 2014-2020 буде реалізований проект ..........
В рамках проекту в притулку будуть модернізовані 35 внутрішніх боксів для собак, побудовані приміщення для ветеринарної лікарні і ванна для миття тварин, а також буде закуплено обладнання для лікування та стерилізації. Крім того, буде проведена акція з безкоштовного чіпування тварин (для 1000 одиниць), яке дозволить полегшити пошуки тварини в разі її зникнення. Власники тварин зможуть за власним бажанням чіпувати своїх вихованиців, зробивши звичайну ін'єкцію. Дані з чіпів будуть внесені в національну та європейську бази даних. - 4 ветеринарних кабінети висловили згоду здійснити безкоштовне чіпування в рамках проекту. Вони чіпують тварин, а ми внесемо необхідні дані. Ми також запускаємо інформаційну кампанію, яка закликає людей чіпувати своїх тварин, - додає координатор проекту Катажина Покжива. Аналогічні заходи будуть проведені головним партнером проекту в місті Виноградів Закарпатської області України. Там буде побудований притулок з декількома боксами для тварин, а також ветклініка. На даний час власники домашніх тварин з цього регіону повинні проїхати кілька кілометрів, щоб потрапити до ветеринара. Крім того, буде проведено інформаційну кампанію і група з 15 волонтерів і ветеринарів пройдуть навчання в Польщі.
Головний партнер з України обирав свого польського партнера з декількох кандидатів. Перед прийняттям рішення ініціатори проекту відвідали спеціалізовані установи в містах Люблін та Санок. Однак більш ніж 20-річний досвід притулку у Жешуві та його система догляду за тваринами були визнані найкращими. Тут до 96% тварин знаходять своїх нових господарів. Товариство захисту тварин організовує численні акції: прогулянки на собачих упряжках з волонтерами, так зване «опікунство на вихідні», освітні заходи для шкіл, кабінет он-лайн опіки та багато інших. Завдяки цьому мешканці прагнуть відвідати притулок і надалі взяти собі на виховання собаку. Оскільки турбота про бездомних тварин є завданням місцевих органів влади, то притулок на щоденній основі підтримується за рахунок субсидій від міста Жешув і угод з сусідніми муніципалітетами. Однак цих коштів недостатньо для запланованих інвестицій, через що сприяння Програми «Польща-Білорусь-Україна» має величезне значення.
Джерело інформації: інформаційний ресурс Програми ТКС ЄІС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020
Стрічка новин
Обгрунтування закупівлі медичних матеріалів
Запрошення до участі в закупівлі № 24